ZX1-LD50A81 2M
Omron
Omron - ZX1-LD50A81 2M
Product Category: General Automation
Laser displacement sensor 50 +/- 10 mm. PNP 2m cable
Manufacturer Part Number: ZX1-LD50A81 2M
Stock Status: In stock
Lead Time: Express delivery
Brand: Omron
Condition: New
All orders are subject to our T&Cs. Further Questions?
Ask our team +44 800 36 888 17
Enquire and save on active & obsolete automation equipment
"*" indicates required fields
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Name*
This field is hidden when viewing the form
Related Parts
Omron - ZX2-LD100L 0.5M
Omron ZX2-LD100L 0.5M
Laser displacement sensor CMOS type sensor head line beam type 100mm +/-35mm 5µm resolution 0.5m cable
Omron - ZX2-LD50 0.5M
Omron ZX2-LD50 0.5M
Laser displacement sensor CMOS type sensor head spot beam type 50mm +/-10mm 1.5µm resolution 0.5m cable
Omron - ZX2-LD50L 0.5M
Omron ZX2-LD50L 0.5M
Laser displacement sensor CMOS type sensor head line beam type 50mm +/-10mm 1.5µm resolution 0.5m cable